DaysDays
HrsHours
MinsMinutes
SecsSeconds
İlki 2 Şubat 1923 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk tarafından, ikincisi ise Cumhuriyetimizin 100. Yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığı ile BASİFED tarafından gerçekleştirilmiş olan “İzmir Kadınlar Kongresi” nın üçüncüsü 1-2 Şubat 2024 tarihinde İzmir Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşecek.
Kongrenin birinci günü ilk oturumu , ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli kadın çalışmaları yürüten 60’tan fazla kadın derneği temsilcileri ve akademisyenleri bir araya getirecek, kadın hakları ve kadınlara yönelik çalışmalar yürüten çok sayıda temsilci geleceğin Türkiye’sinin iktisat politikalarının inşası için fikir ve önerilerini sunacak, projelerini paylaşacak.
Bu projeler kavramsal ve akademik açıdan mercek altına alınacak. Ortak akılla incelenecek ve değerlendirilecek olan kadın konulu geleceği etkileyen ve değiştiren projeler ve proje fikirlerinin yeni yüzyılın kadın politikalarını ortaya koyarken, etkin ve etkili projelerle fark yaratan sonuçlar ortaya koyabilmesi hedefliyor.
Bu oturum yalnızca davetli temsilciler, uzmanlar ve akademisyenler arasında ziyaretçi ve izleyiciye kapalı olarak gerçekleşecektir.
Oturumun bir kısmı basına açık olacaktır.
Toplantı sonrasında sonuçlar bir deklarasyonla kamuoyuyla paylaşılacaktır.
III. İzmir Kadınlar Kongresinin ikinci oturumu olan “FORUM” sabah 09:30 da başlayacak ve 12:30 a kadar devam edecektir. 2. Yüzyılda Kadınların Cumhuriyeti ve Mikro Fonlar İle Yerel Güçlenme ana başlıkları ile gerçekleşecek olan “Forum” boyunca iş dünyasının tanınmış isimleri söz alacaklar.
Forum bölümü ziyaretçilere kapalı basına ve akademisyenlere açık olacaktır.
Kongrenin üçüncü ve son oturumu saat 13:30 da başlayacak ve 17:45 e kadar devam edecektir.
-2023 Kadın ve İktisat Kongresi’nin ardından yaşanılanların değerlendirilmesini,
-Cumhuriyet’in 2. Yüzyılında Kadın- Erkek Eşitliğinde Neredeyiz? Paneli takip edecektir.
“Yeniden Yapmak” ve “Afetler ve Kadın” konu başlıklarında konuşmaların olacağı paneli
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Vurgusu içeren kısa bir tiyatro gösterisi tamamlayacaktır.
Ahmet Şerif İzgören’in “Biz Bu Ülkeyi Nasıl Kazandık?” konulu sunumunun ardından
Kadınlar Yerel Yönetimlerden Ne Bekliyor? Konulu 2. Panel gerçekleşecektir.
Bu oturum tüm ziyaretçilere, izleyicilere ve basına açık olacaktır.
III. İZMİR KADINLAR KONGRESİ PROGRAM AKIŞI
Teyitleri Beklenmekte Olan Konuşmacılar ve Katılımcılar Nedeniyle Yapılacak Olan Güncellemelerle Konuşmacıların Yerleri ve Konuşma Saatlerinde Değişiklikler Meydana Gelebilir
Lütfen Program Akışının En Güncel Versiyonu İçin Düzenli Olarak Sayfayı Kontrol Ediniz